preloader

Image title

İyi bir uyku herkesin hakkı!

1993 yılında yastık, yorgan, uyku pedi ve alez gibi uyku ürünleri üretimine başlayarak Türkiye’de uyku kültürü oluşturmayı hedefleyen Maya Tekstil’in kalite ve konfordan ödün vermeyen, markası Othello; sağlıklı ve kaliteli bir uyku standardı sunmak için, tüketici ihtiyaçlarını belirleyerek ürünlerini tasarlıyor ve üretiyor. Ürün çeşitliliğini Maya Tekstil Uyku Laboratuvarı’nda yapılan AR-GE çalışmaları ile artırarak, mevcutta var olmayan fonksiyonel ürün tasarımlarıyla tüketici ihtiyaçlarını karşılamayı, uluslararası standartta bir uyku bilinci oluşturmayı hedefliyor. Kişiye özel ürün geliştirme anlayışı ile yatış pozisyonu seçeneklerine uygun yastıklar, ısı seçeneklerine uygun yorganlar üretiyor.

Ev Tekstili sektörünün öncü ve lider üreticilerinden Maya Tekstil’in, yastık ve yorgan ürünlerinde tüketici tarafından bilinirliği en yüksek markalarından biri olan OTHELLO, başta Orta Doğu ve Avrupa olmak üzere yaklaşık 50 ülkede farklı uyku alışkanlıklarına hitap eden yastık, yorgan ve ped ürün grubu ile tüketicilerle buluşuyor. Natureline, Softline, Medicaline ve Protectline lisanslı ürünlerinin yanı sıra Babyline bebe grubuyla her yaştan tüketiciye seslenen OTHELLO’nun 20 çeşit yastık, 12 çeşit yorganı bulunuyor.

OTHELLO, yastık ve yorgan ürünlerinde ulaşmış olduğu ürün gamı ve farklılık sağlayabilen yaklaşımıyla sektöründe kalite ve konforu ulaşılabilir kılarken; tüketiciye kişiye özel doğru uyku ürünleri seçme imkanı sunarak, sağlıklı uyku bilinci oluşturmayı hedefliyor. Özel Aloe Vera kaplı kumaşları ile uykunun cildinizi beslemesine destek oluyor.

Yoğun Ar – Ge çalışmaları ile geliştirilen OTHELLO ürünleri, başta en kaliteli Kaz Tüyü olmak üzere; Bambu, Woolmark lisanslı saf yeni İngiliz Yünü, Nanoelyaf, Mikroelyaf, Boncuk Elyaf, Viskoelastik gibi dolgu malzemeleri de kullanarak farklı ihtiyaçlara yönelik içerikleriyle dünya standartlarına uygun olarak üretiliyor.

Image title

Maya Tekstil ve bünyesinde barındırdığı markaları; EDFA ve IDFB Yönetim Kurulu Üyesi olup, ürünlerinde uluslararası standartlarda kaz tüyü kullanmaktadır. Hayvan haklarına duyduğumuz saygı ve sosyal sorumluluk bilincimiz sebebi ile EDFA ve IDFB’nin Türkiye’deki tek üyesi olan şirketimiz, acı ve ızdıraba dayalı elle yolum sureti ile elde edilen kaz tüyü kati suretle kullanmamaktadır. EN 12935 (temizlik ve hijyen standardı) standartlarına uygun olarak tedarik ettiğimiz tüyler, besi amaçlı yetiştiricilik yapan, gıda sektörüne hizmet veren kaz çiftliklerinden yan ürün olarak elde edilmektedir.

Avrupa standartlarındaki üretimini tescilleyen EDFA (European Down and Feather Association) üyeliğini bulunan Maya Tekstil’in bilinirliği en yüksek markası OTHELLO, tüm ürünlerini Avrupa Birliği EN 12934 standardına uygun olarak etiketleyerek, kalitesini belgelemektedir. Markanın ayrıca Uluslararası Uyku Ürünleri Üreticilerini temsil eden ISPA (International Sleeping Products Association) üyeliği de bulunuyor.

IDFB (International Down and Feather Bureau) 1953 yılında Paris’te kurulan ve tüy ile ilintili sektörlerde faaliyet gösteren şirketleri bir araya toplamayı amaç edinmiş ticari bir örgüttür. Uluslararası tüy ve test metotları hakkındaki standartları belirleyerek, tüketiciye güvenli ve anlaşılır, kolay tanımlamalar yayınlar. Maya Tekstil, Türkiye’nin tek IDFB üyesi kuruluşu olarak, uluslararası standartların belirlenmesi ve geliştirilmesinde aktif rol oynar ve bu standartları bünyesinde barındırdığı markalarının tüm ürünlerine adapte etmektedir. OTHELLO, IDFB üyeliği çerçevesinde uluslararası standartlara uygun olarak üretim yapmaktadır.

ISO 9001 (2008) Kalite Yönetim Sistemi OTHELLO, 20 yılı aşkın sürede oluşturduğu kalite standartlarını sürekli ve etkin kılmak için 2014 yılı itibariyle ISO 9001 (2008) Kalite Yönetim Sistemi belgesini almıştır.

koleksiyonlar

OTHELLO marka koleksiyonları:

OTHELLO markasının koleksiyonları, konforlu ve kaliteli bir uyku sağlamak için gerekli, değişik ihtiyaçlardan doğan ve özel olarak tasarlanan ürünlerden oluşmaktadır. OTHELLO markası, çeşitli dolgu malzemelerinden oluşan ürün alternatiflerini; Natureline, Softline, Babyline, Medicaline ve Protectline başlıkları altında toplayarak, tüketicinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek seçenekler sunmaktadır.

    • Natureline Serisi; kaz tüyü, yün, bambu gibi doğal dolgu malzemelerinden oluşan yastık-yorgan çeşitliliği ile konforlu uykunun en doğal ürünlerini sunuyor.

    • Softline Serisi; bulutların üzerinde uyumayı sağlayacak, ekstra yumuşak Nanoelyaf ve Mikroelyaf yastık ve yorgan seçenekleri sunuyor.

    • Babyline Serisi; bebeklere en iyi ve konforlu uykuyu sağlamak için, kaz tüyü, bambu, nanoelyaf gibi özel dolgu malzemeleri ile bebeklerin hassas ciltleri için ekstra yumuşaklık sağlayan Aloe Vera kaplı ve pamuk kumaştan oluşan özel bir koleksiyon sunuyor.

    • Medicaline Serisi; hatalı yatış biçimi ve yanlış yastık seçimi nedeniyle oluşan boyun ağrıları, terleme gibi uyku problemlerini çözmeye yardımcı olan,  viskoelastik,  boncuk elyaf ve mikroelyaf gibi çeşitli dolgu malzemelerinden oluşan yastık seçenekleri sunuyor.

    • Protectline Serisi; yatakların kullanım ömürlerini uzatmak isteyen tüketiciler için geliştirilen, uyku kalitesini yükseltmeye yardımcı ped ve alez seçenekleri sunuyor.SERTİFİKALAR

KULLANIM TALİMATLARI

SATIŞ NOKTALARI

ONLINE KATALOG

ISPA IDFB EDFA NOMITE GOST ISPA IDFB EDFA NOMITE GOST